Pirmdiena,
23.oktobris 2017
Vārda dienas: Daina, Dainida, Dainis, Андрей, Евлампий Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU

AKTUĀLI

Domei nav naudas bērnu ēdināšanai5

13.10.2017

Otrdien, 10. oktobrī, notika Rēzeknes pilsētas domes ārkārtas sēde, kurā tika skatīts lēmumprojekts, kas paredz pieprasīt Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram Kasparam Gerhardam skaidrojumu par izdoto rīkojumu Nr.1-2/7346, kurā tika pieprasīts apturēt Rēzeknes pilsētas domes 2016.gada 22. decembra lēmumu, būtību un tā izdošanas tiesisko pamatu.

Pilsētas mērs Aleksandrs Bartaševičs aicināja deputātus atbalstīt minēto ierosinājumu un lūgt paust tiesisko pamatojumu VARAM rīkojuma izdošanā.

Pašvaldību avīžu lietu skatīs Eiropas tiesā1

12.10.2017

Eiropas Cilvēktiesību tiesa (ECT) ierosinājusi lietu «SIA «Bauskas Dzīve» pret Latviju» pēc reģionālā laikraksta izdevēja sūdzības par Latvijas rīcību, ļaujot pašvaldībām izdot savus laikrakstus, kuri imitē neatkarīgu presi, informēja zvērinātu advokātu birojā «Sorainen», kas laikraksta izdevējam sniedz bezmaksas juridisko palīdzību.

Sūdzības pamatā ir Eiropas Cilvēktiesību konvencijas 10.pants, kas uzliek valstīm pienākumu neiejaukties vārda brīvības īstenošanā. Sūdzības iesniedzēji norāda, ka valstij ir jāatturas no jebkādām darbībām, kas nonivelē mediju lomu demokrātiskā sabiedrībā vai mazina mediju plurālismu.

Lētāka apkure - pasaka, ko nebeidz stāstīt 2

04.10.2017

Pienācis kārtējais rudens, gaisa temperatūra noslīdējusi līdz +5 grādiem. Vairums pilsētas iedzīvotāju ar nepacietību gaida, kad tiks pieslēgta apkure, dažos dzīvokļos istabas temperatūra pat nepārsniedz +15 un talkā tiek ņemti sildītāji, savukārt citi jau uztraucas par gaidāmo rēķinu.

Rēķins ir otra medaļas puse, ar kuru jārēķinās rudens-ziemas sezonā. Katrs siltumenerģijas patērētājs rēķinās, ka par savām vajadzībām nāksies maksāt diezgan lielu summu.

Kārtējais «Rēzeknes namsaimnieks» pārsteigums3

02.10.2017

2018.gada sākumā kārtējo reizi tiks paaugstināta „Rēzeknes namsaimnieks” maksa par daudzdzīvokļu māju apsaimniekošanu.

Iedzīvotājus, kuru mājas apkalpo „Rēzeknes namsaimnieks” (pašvaldības uzņēmuma vadītājs – Vjačeslavs Spičs), gaida pārsteigums – sadaļā „apsaimniekošana” tiks paaugstināta maksa.

Ministrs neatbalsta domes lēmumu 2

27.09.2017

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards aptur Rēzeknes pilsētas domes lēmumu par ēdināšanas izmaksu, jeb tā dēvētās vecāku maksas noteikšanu speciālajās pirmsskolas izglītības iestādēs. 

“Rēzeknes pilsētas domes rīcība, pieprasot vecākiem maksāt par bērnu ēdināšanu speciālajās pirmsskolas izglītības iestādēs, ir pilnīgi nepieņemama. Pirmkārt, tas ir nelikumīgi, otrkārt, viena no pašvaldības autonomajām funkcijām ir gādāt par iedzīvotāju izglītību, tajā skaitā arī par bērnu ēdināšanu speciālajās pirmskolas izglītības iestādēs, tāpēc esmu devis rīkojumu apturēt šo domes lēmumu,”
norāda Kaspars Gerhards. 

Kā Spičs māju siltināja. PAPILDINĀTS

20.09.2017

Uz redakciju atnāca kāds bijušais celtnieks, nu jau pensionārs. Atnāca, lai parunātu, kā pats teica, par “brīnumiem” Rēzeknes būvniecības jomā.

 “Vēsturē neiedziļināšos,” viesis apsolīja. Arī par to, kā tiek rīkoti konkursi par pašvaldības objektu būvniecību vai remontu, viņš nebija iecerējis runāt. Tēma esot sarežģīta, jo mūsu valsts veicina krāpšanos: kur tas redzēts,  ka informācija par konkursiem un konkursantiem ir slepena. Pie mums tā ir… Bet tā ir cita tēma citai reizei.

Lietavas sagādā galvassāpes iedzīvotājiem

24.08.2017

Kā liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra informācija, Latgalē turpinās lietavas, kas ir spēcīgākās šajā gadā.

Kopš trešdienas rīta Rēzeknē nolijuši 63 litri uz kvadrātmetru, kas ir tuvu visai mēneša normai, bet ceturtdien valsts austrumos nolīs vēl 20-50 litri uz kvadrātmetru, tādējādi kopējais nokrišņu daudzums kopš lietavu sākuma vietām būs ap simt litriem uz kvadrātmetru, kas ir aptuveni pusotra mēneša norma.

Mazās pilsētas lielie parādi2

18.08.2017

15.augustā Rēzeknes pilsētas domē norisinājās pilsētas priekšsēdētāja Aleksandra Bartaševiča preses konference, kura tika rīkota ar mērķi apspriest pilsētai aktuālus jautājumus.


Pirmā tēma, par kuru mērs runāja ar žurnālistiem, īsfilmu festivāls „Open place”, kas norit no 16.līdz 20.augustam.

Līdz oktobrim bez karstā ūdens

08.08.2017

AS «Rēzeknes Siltumtīkli» informē, ka veic pasākumus siltumpārvades efektivitātes paaugstinā- šanai Rēzeknes Centra rajona centralizētās siltumapgādes sistēmā N. Rancāna ielā, piesaistot Eiropas savienības Kohēzijas fonda līdzfinansējumu.

Starp labākajām skolām arī 6 Rēzeknes skolas

19.07.2017

2017. gada 18. jūlijā tika izziņotas Ata Kronvalda fonda veidotajā labāko "lielo" un "mazo" skolu reitingā iekļuvošās skolas. 


Ata Kronvalda fonds labākos skolu kolektīvus nosaka pēc to skolēnu sasniegumiem attiecīgā mācību gada mācību priekšmetu Valsts un atklātajās olimpiādēs, skolēnu Valsts zinātniski pētniecisko darbu konferencē un Valsts mēroga konkursos.

Padomi ģimenes ārstu streika laikā Rēzeknē

03.07.2017

Ņemot vērā Latvijas ģimenes ārstu asociācijas pieteikto protesta akciju no 3.jūlija plkst.12:00 Rēzeknes un tuvāko novadu iedzīvotāji nepieciešamības gadījumā varēs vērsties pie dežūrārstiem, zvanīt pa ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni, bet kritiskos gadījumos saukt Neatliekamo medicīnisko palīdzību.

Izmaiņas sabiedriskā transporta kustības shēmā

26.06.2017

Atsaucoties pilsētnieku lūgumam, tiek ieviestas izmaiņas “Rēzeknes satiksme” autobusu reisa Nr. 15 maršruta “Centrs – Blaumaņa iela – Rītausma” kustības shēmā.

Izmaiņas autobusu kustības grafikā no 1.jūnija

10.06.2017

No 1. jūnija SIA “Rēzeknes Satiksme” uz vasaras periodu ievieš izmaiņas pilsētas sabiedriskā transporta kustības grafikos. Tiks mainīti reisi “Rēzeknes Satiksmes” autobusu maršrutos Nr. 9 un Nr. 10., informē pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājs Kārlis Pozņakovs.

Maršrutā Nr. 10 uz vasaras periodu tiek atcelti reisi plkst. 11.35 un plkst. 14.04 no Blaumaņa ielas, kā arī plkst. 12.05 un plkst. 14.35 no Liepu ielas. Savukārt no pieturas “Blaumaņa iela” uz vasaras periodu tiek ieviests reiss plkst. 13.50, bet no pieturas “Liepu iela” – reiss plkst. 14.25.

Sākusies vasaras uzņemšana mācībām Valsts robežsardzes koledžā

06.06.2017

Valsts robežsardze aicina jauniešus, kuri ir Latvijas pilsoņi ar vidējo izglītību vecumā no 18 līdz 30 gadiem, no 2017.gada 1.jūnija līdz 21.jūlijam (ja vidējā izglītība iegūta līdz 2016.gadam) un no 2017.gada 1.jūlija līdz 21.jūlijam (ja vidējā izglītība iegūta 2017.gadā) pieteikties mācībām Valsts robežsardzes koledžā profesionālās tālākizglītības programmā "Robežapsardze", informē Valsts robežsardzes koledžas vadītāja palīdze Valentīna Terehova.

Rēzeknes mērs: 9.maijs ir ļoti svarīgi svētki22

11.05.2017

9.maijā LTV1 bija redzams raidījums 1:1, raidījuma vadītājs - žurnālists Gundars Rēders.

Priekšvēlēšanu duelī tikās Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas rektors Edmunds Teirumnieks un pašreizējais mērs Aleksandrs Bartaševičs

Iedzīvotāju skaits pilsētā samazinās, domē strādājošo - palielinās 1

25.04.2017

Latvijas Televīzijas (LTV) žurnālisti nesen publicēja datus par iedzīvotāju skaita izmaiņām, algām, nodarbinātību u.c. 9 Latvijas lielākajās pilsētās – Rīgā, Daugavpilī, Jelgavā, Jēkabpilī, Jūrmalā, Liepājā, Rēzeknē, Valmierā un Ventspilī.
 
Iedzīvotāju skaita pieaugums vērojams tikai Jūrmalā (plus 1,86%), pārējās pilsētās notika iedzīvotāju skaita samazinājums, Rēzeknē viskrasāk – četru gadu laikā samazinājums par 8,34%.
 

Izkalta Latgales kongresa simtgadei veltīta suvenīrmonēta1

10.04.2017

Rīgas monētu nams (uzņēmums ARS EVENT) ir uzsācis suvenīrmonētu kalšanu par godu Latgales kongresa simtgadei.


Monētas aversā ir redzams uzraksts: „Pirmais Latgales latviešu kongress. 1917. g. 26.-27. aprīlis.” Savukārt monētas centrā – aplis, ko veido trīs daļas, pašā centra viducī – Latvijas kontūra. 

Sāga par bezmaksas braukšanu noslēgusies

31.03.2017

Jau ziņojām, ka kārtējā Rēzeknes pilsētas domes sēdē, kas norisinājās 23. martā domes deputāti  kārtējo reizi apstiprināja grozījumus Rēzeknes pilsētas domes saistošajos noteikumos „Par braukšanas maksas atvieglojumiem Rēzeknes pilsētas sabiedriskajā transportā”.

 

Bezmaksas braukšanas sāgas turpinājums 1

24.03.2017

Kārtējā Rēzeknes pilsētas domes sēdē, kas norisinājās ceturtdien, 23. martā, domes deputāti apstiprināja grozījumus Rēzeknes pilsētas domes saistošajos noteikumos „Par braukšanas maksas atvieglojumiem Rēzeknes pilsētas sabiedriskajā transportā”, vienlaikus atceļot 9. martā apstiprinātos grozījumus šajos noteikumos.

Nebeidzamā sāga par bezmaksas braukšanu 1

15.03.2017

Sāga par bezmaksas braukšanu Rēzeknē turpinās. Portāls Rezekneszinas.lv aizrautīgi sekoja katram jaunam pavērsienam šajā projektā.

Nolēmām arī jums, lasītāji, atsvaidzināt atmiņu par to, kā tad īsti sākās šis stāsts.

Mediju eksperti par gaidāmajām vēlēšanām

02.03.2017

Ar joni tuvojas 3.jūnijs – datums, kad tiks vai nu nolemts vai izlemts Rēzeknes pilsētas un iedzīvotāju turpmākais attīstības plāns 4 gadiem.

Rēzeknē tiek izdoti gan vairāki laikraksti, ir gan interneta vietnes un radio, kur var iegūt informāciju par pilsētā notiekošo, tāpēc vēlējāmies noskaidrot šo mediju pārstāvju domas par to, vai pēc 3.jūnija mainīsies domes deputātu un domē pārstāvošo partiju sastāvs, kā arī, vai gaidāmo vēlēšanu rezultāts ietekmēs arī pilsētnieku dzīvi.

Opozīcijas deputāti atbalsta ASV karavīru nesodīšanu2

22.02.2017

Saeima ceturtdien, 16.februārī, konceptuāli atbalstīja likumprojektu, ar kuru plānots ratificēt Latvijas Republikas valdības un Amerikas Savienoto Valstu (ASV) valdības līgumu par sadarbību aizsardzības jomā. Ar līguma noslēgšanu Latvija arī daļēji atsakās no valstī esošo ASV karavīru sodīšanas Latvijas teritorijā par veiktajiem kriminālpārkāpumiem.

Par līguma ratificēšanu Saeimas sēdē nobalsoja 79, pret nobalsoja Jūlija Stepaņenko („Saskaņa”).

VID sāk pieņemt gada ienākumu deklarācijas

14.02.2017

Valsts ieņēmumu dienests (turpmāk – VID) vērš uzmanību, ka gada ienākumu deklarāciju par 2016. gadā gūtajiem ienākumiem šogad ne tikai elektroniski, bet arī papīra formātā būs iespējams iesniegt no 2017. gada  1. marta.

Tikai tad VID rīcībā būs visa darba devēju un citu ienākumu izmaksātāju iesniegta informācija, kas nepieciešama, lai varētu pilnvērtīgi apstrādāt iesniegtās deklarācijas un precīzi noteikt personai atmaksājamo iedzīvotāju ienākuma nodokļa pārmaksas summu.

Par Rēzeknieša karti 19

10.02.2017

No 13.februāra varēs pieteikties un sākt saņemt Rēzeknes iedzīvotāja karti un Rēzeknes skolnieka karti, karti skolēniem izdos skolās. 

Karte izmaksās 4 EUR un būs derīga 5 gadus, to var saņemt jebkurš, kuram deklarācijas vieta ir Rēzeknes pilsētā. Vairākām personu grupām (bērniem (pilsētas un novada, ja apmeklē izglītības iestādi pilsētā), skolēniem, personām, kas vecāks par 60 gadiem, invalīdiem, trūcīgām un maznodrošinātām personām, daudzbērnu ģimenēm) karte pirmo reizi tiks piešķirta bez maksas. 

Izmaiņas sociālajā jomā 2017.gadā

29.12.2016

Īstenojot valsts sociālo politiku darba, sociālās aizsardzības, bērnu tiesību aizsardzības, bērnu un ģimenes lietu, kā arī cilvēku ar invaliditāti vienlīdzīgu iespēju jomā, Labklājības ministrija (LM) informē par vairākām būtiskām izmaiņām, kas stāsies spēkā 2017. gadā. 

Nedēļas skaitlis
90% rēzekniešu uzskata, ka galvenā problēma pilsētā ir bezdarbs
Apspriest
Aptauja
Kura daļa rēzekniešu var atļauties nopirkt konjaku, kura vērtība ir 2 800EUR?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Prognozē, kāda būs ziema Latvijā
Nevajag to trako aukstumu normali lidz minus 15. Sīkāk...
Domei nav naudas bērnu ēdināšanai
Paņem gramatikas grāmatu un pamācies, tad arī spēsi kļūdas saredzēt un bez kļūdām rakstīt. Sīkāk...
Domei nav naudas bērnu ēdināšanai
Pārlasīju rakstu un tagad brīnos, kur ir tas nepieļaujami lielais kļūdu daudzums? Var būt Jums ir kādi personīgie gramatikas likumi, par kuriem citi nezina? Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top