Sestdiena,
20.Janvāris 2018
Vārda dienas: Aļģirds, Aļģis, Oļģerts, Orests, Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU

AKTUĀLI

"Saskaņieši" klusē 2

11.01.2018

Nesen kļuva zināms, ka pašvaldības uzņēmumā „Rēzeknes namsaimnieks” sākušies aresti. Kā tika ziņots, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs aizdomās par korupciju aizturēja uzņēmuma darbinieku.


Diemžēl, bet nedz uzņēmuma vadītājs Vjačeslavs Spičs, nedz pilsētas mērs Aleksandrs Bartaševičs sīkāku informāciju par notikušo incidentu nesniedz, kā arī darbinieka uzvārds tiek turēts noslēpumā.

Mēs esam parādā "E Energia" 3,7 miljonus EUR2

10.01.2018

Lietuvas kompānija «E energia» uzvarēja Vašingtonas Starptautiskajā Investīciju strīdu šķīrējtiesā (ICSID). Strīda iemesls bija saistīts ar Rēzeknes pašvaldības 2008.gadā pieņemto lēmumu steidzamības kārtā pirms laika lauzt ar šo uzņēmumu noslēgto siltumsaimniecības nomas līgumu.


2 gadus kompānija veica pārrunas ar Latviju par kompensāciju apjomu, tomēr šīs pārrunas neguva rezultātus. Un 2012.gadā «E energia» vērsās ICSID, pieprasot kompensāciju 7,24 miljonus eiro.

Tarifs tika samazināts!1

05.01.2018

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (Regulatora) padome 5.janvārī beidzot apstiprināja jaunus siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifus AS “RĒZEKNES SILTUMTĪKLI”, kas pakalpojumus sniedz Rēzeknē.

Turpmāk, no 1.marta, iedzīvotājiem būs fiksēts gala tarifs 52,14 EUR/MWh, kas ir par 0,28 EUR/MWh jeb 0,5% mazāk nekā pašreiz piemērojamais siltumenerģijas tarifs.

Ziemas brīvlaiks Rēzeknē – iemesls garlaikoties 1

05.01.2018

Vairumam vecāku ir svarīgi zināt, kā un kur bērni var pavadīt pēc iespējas veiksmīgāk un lietderīgāk ziemas brīvlaiku, bet Rēzeknē skolēnam nav, kur atpūsties, sadaļā „Uzdod jautājumu pašvaldības uzņēmumiem” raksta kāda satraukta skolēna māte.


Portāla redakcija nolēma noskaidrot, vai aprakstītā situācija tiešām atbilst realitātei.

KNAB Rēzeknē sācis arestus 1

04.01.2018

Jaunais gads mūsu redakcijā sākās ar to, ka mūs informēja par uzņēmumā „Rēzeknes Namsaimnieks” aktuālo – tika aizturēts kāds augstāka ranga darbinieks. Kā liecina neoficiālā informācija, Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja pārstāvji šo darbinieku arestēja 2017.gada 17.decembrī viņa darba vietā, taču pēc pāris dienām viņš esot palaists mājās.

Mēs sazinājāmies ar „Rēzeknes Namsaimnieks” vadītāju Vjačeslavu Spiču, lūdzot sniegt komentāru par minēto arestu un situāciju kopumā.

Dome negrib apmaksāt ēdināšanu 2

26.12.2017

21.decembī Rēzeknes pilsētas domes sēdē notika kārtējā un nu jau pēdējā 2017.gada sēde, kuras laikā tika apstiprināts arī lēmums iesniegt Satversmes tiesā pieteikumu par vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra K.Gerharda š.g.26.septembra rīkojumu nr.1-2/7346.

Atgādināsim, ka 2016.gada 22.decembrī norisinājās domes sēde, kur tika apstiprināta maksa par bērnudārza pusdienām 2 Rēzeknes speciālās pirmskolas izglītības iestādēm «Rūķītis» и «Zvaniņš».

 

Bezmaksas braukšana uz siltuma rēķina?

22.12.2017

Pirms pašvaldību vēlēšanām Rēzeknes pilsētas mērs Aleksandrs Bartaševičs bija solījis, ka, apkures sezonai iesākoties, siltumenerģijas tarifs tiks samazināts.

2016.  gada 8.  decembrī uzņēmums «Rēzeknes Enerģija» iesniedza Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (Regulatora) izskatīšanai pilsētas  apkures tarifa iedzīvotājiem projektu. 15. decembrī šī informācija tika publicēta oficiālajā izdevumā «Latvijas Vēstnesis».  

Vēl viens tarifs paaugstināsies?

18.12.2017

Ņemot vērā minimālās algas palielināšanos no nākamā gada un Dabas resursa nodokļa likmes palielināšanos, rēzekniešu vidū raisās domas, ka arī SIA „ALAAS” paaugstinās atkritumu apsaimniekošanas tarifu.

Pilsētnieki ir norūpējušies, ka kārtējais pašvaldības uzņēmums veiks izmaiņas pakalpojumu cenrādī, jo, sakarā ar minimālās algas un Dabas resursa nodokļa likmes palielināšanos no nākamā gada, iespējams varētu palielināties tarifs par atkritumu izvešanu.
 

Daļu no nojumēm pārvietos 7

15.12.2017

Kopš tā brīža, kad Latgales iela 54 ir izveidots tirgus laukums ar 10 nojumēm, pagāja jau vairāk kā pusotrs gads. Projekta kopējās izmaksas – 14 000 EUR.

Jūlijā portāla redakcija sazinājās ar Rēzeknes pilsētas domes Attīstības pārvaldes Vecāko komercdarbības speciālisti Ilonu Opincāni, tolaik domes pārstāve informēja, ka visas nojumes ir iznomātas tirgotājiem un tirgotāji arī aktīvi izmanto šo iespēju. I.Opincāne apgalvoja, ka minētajā adresē tirgojot gan dārzeņus, augļus, ogas, riekstus, sēnes, zivis, gan arī ziedus. 

Mēram kandidāti nepatīk 5

15.12.2017

Jau vairāk kā mēnesi, kopš 6.novembra, kad tika izsludināts konkurss par otrā valdes locekļa iecelšanu SIA „Rēzeknes namsaimnieks”, pilsētā aktīvi notiek šī jautājuma apspriešana.


Konkurss noslēdzās 24.novembrī, bet, kā jau tika ziņots agrāk, nekādas informācijas par pretendentiem nav. Zināms vien tas, ka tika saņemti 7 pieteikumi.


Neoficiālā informācija liecina, ka konkursā piedalās gan esošie, gan bijušie „Rēzeknes namsaimnieks” darbinieki, kā arī konkurējošā uzņēmuma vadītājs.

Dome atrada naudu bezmaksas braukšanai

13.12.2017

12.decembrī tika sasaukta Rēzeknes pilsētas domes ārkārtas sēde, kuras laikā 11 klātesošie deputāti vienbalsīgi apstiprināja grozījumu veikšanu pašvaldības 2017.gada budžetā, t.sk., atvēlēt papildus 200 000 EUR uzņēmumam „Rēzeknes satiksme”, lai varētu nodrošināt pasažieru pārvadāšanu.

Neskatoties uz to, ka pilsētas iedzīvotājs un uzņēmējs Vjačeslavs Dubovskis prognozēja, ka šim nolūkam būtu vēl nepieciešami 180 tūkstoši eiro, dome piešķīra 200 000 EUR.

Izvēlas SIA „Rēzeknes namsaimnieks” otro valdes locekli2

06.12.2017

Š.g.4.novembrī pilsētas mērs Aleksandrs Bartaševičs pauda viedokli, ka SIA „Rēzeknes namsaimnieks” vadītājam Vjačeslavam Spičam ir nepieciešams pieredzējis un enerģisks vadītājs.

Tieši tādēļ 6.novembrī tika izsludināts konkurss, kura mērķis bija izvēlēties kandidatūru SIA «Rēzeknes Namsaimnieks» otrā valdes locekļa amatam. Tie, kuri redzēja sevi šajā amatā, līdz 24.novembrim varēja pieteikties un izvirzīt savu kandidatūru.

Katram savu svētku egli

05.12.2017

Arī šogad Latvijas iedzīvotājiem būs iespēja doties uz AS “Latvijas valsts meži” apsaimniekotajiem mežiem un pārnest mājās savu Ziemassvētku eglīti, turklāt citviet Eiropā šādas iespējas nav.

Arvien vairāk cilvēku priekšroku dod eglītēm podiņos, ko pavasarī pārstādīt un rūpīgi kopt piemājas dārzā. Katru gadu to var greznot ar jauniem, pašu rokām darinātiem rotājumiem, lai tā kļūtu par vismīļāko un visskaistāko pasaulē.

Deputātam Tutinam atteikta pielaide valsts noslēpumam2

05.12.2017

Saeimas deputātam Jānim Tutinam ("Saskaņa"), kurš arī ievēlēts Saeimas Nacionālās drošības komisijā, atteikta pielaide valsts noslēpumam. 

Parlamentārietis apsvērs, vai šo Satversmes aizsardzības biroja (SAB) lēmumu pārsūdzēt ģenerālprokuroram Ērikam Kalnmeieram.

Portāls : budžetā nav naudas bezmaksas braukšanai1

22.11.2017

Kā liecina Valsts kases informācija, Rēzeknes pilsētas domes dotācija, kas bija paredzēta sabiedriskajam transporta pārvadātājam, ir izsmēlusi sevi 100% apmērā jau oktobrī, ziņo portāls 46.lv.

2017.gada pilsētas budžetā dotācija šim mērķim bija ieplānota 924 350 EUR, kas bija par 300 tūkstošiem vairāk kā gadu iepriekš, 2016.gadā, jo dome pieņēma lēmumu no š.g. aprīļa gandrīz 80% pilsētniekiem nodrošināt bezmaksas braukšanu pilsētas sabiedriskajā transportā.

Rēzeknieši par elektrību pārmaksāja 3,5 miljonus EUR

14.11.2017

Vairāk nekā 207 miljoni eiro – šāds pērn ir bijis kopējais elektroenerģijas sadārdzinājums Latvijas iedzīvotājiem un uzņēmējiem tā sauktās obligātās iepirkuma komponentes (OIK) maksājumu dēļ. 


Portāls Pietiek ir apkopojis Ekonomikas ministrijas sniegtos datus un šodien publicē sarakstu, no kura redzams, - kam un kādā apmērā pērn no Latvijas patērētāju maka ir izmaksāti šie 207 miljoni eiro.

Krīze "Rēzeknes namsaimniekā"2

07.11.2017

„Sašūpojies” SIA „Rēzeknes namsaimnieks” valdes locekļa Vjačeslava Spiča krēsls.

Vēl pavisam nesen notikušajā preses konferencē, kuru rīkoja pilsētas mērs Aleksandrs Bartaševičs, gan klātesošajiem medijiem, gan mēram, tika uzrādīti portāla Rezekneszinas.lv rīkotās aptaujas rezultāti. Portāls saviem lasītājiem piedāvāja iespēju novērtēt apsaimniekošanas uzņēmuma darbu kvalitāti, vai iedzīvotāji ir apmierināti ar pakalpojumiem, kurus saņem un apmaksā. Kā izrādījās, vairums respondentu nebija apmierināti.


Taču tolaik mērs vien noteica, ka šādām – portāla rīkotām aptaujām – neuzticas.

 

Domē neatceļ lēmumu par ēdināšanas izmaksām 2

02.11.2017

1.novembrī Rēzeknes pilsētas domes ārkārtas sēdē pašvaldības deputāti nolēma neapturēt domes lēmumu par ēdināšanas izmaksām bērnudārzos.

Iepriekš tika ziņots,  ka 26.septembrī domē tika saņemts vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Kaspara Gerharda rīkojums par lēmuma darbības apturēšanu 1.3.apakšpunkta daļā par ēdināšanas izmaksu (vecāku maksas) noteikšanu speciālajās pirmskolas izglītības iestādēs un 7.punktā.

Pilsētas galvu apmierina «Rēzeknes Namsaimnieks» darbs4

25.10.2017

Nav noslēpums, ka uzņēmuma «Rēzeknes Namsaimnieks» darbs vairākkārt ir ticis apspriests Rezekneszinas.lv veidotajos rakstos. Mēs publicējām informāciju gan par to, kādas sekas bija pēc augusta lietavām vairākos dzīvokļos, kurus apsaimnieko minētais uzņēmums, gan to, ka V.Spičs kādam darbiniekam esot siltinājis dzīvokli par uzkrājuma fonda līdzekļiem., kā arī to, kā apsaimniekošanas tarifu grasās paaugstināt.

Ņemot to visu vērā, portāla Rezekneszinas.lv redakcija nolēma noskaidrot iedzīvotāju viedokli par uzņēmuma «Rēzeknes Namsaimnieks» darbu, vai apmierina «Rēzeknes Namsaimnieks» sniegto pakalpojumu kvalitāte?

Aicina neaizmirst par drošību uz ceļa

25.10.2017

Iestājoties rudens periodam, gan no rīta, gan vakarā, kad cilvēki dodas savās ikdienas gaitās, arvien ātrāk iestājas tumsa. Ceļu policija un Ceļu satiksmes drošības direkcija aicina neaizmirst par atstarojošām vestēm, kas jāvalkā, pārvietojoties pa ceļu nomalēm. Savukārt pilsētniekiem būtu vēlams pie sava apģērba vai somas piekārt atstarotāju, jo lielākā daļa gājēju, kas gājuši bojā ceļu satiksmes negadījumos, atradušies pilsētvidē.  

Domei nav naudas bērnu ēdināšanai7

13.10.2017

Otrdien, 10. oktobrī, notika Rēzeknes pilsētas domes ārkārtas sēde, kurā tika skatīts lēmumprojekts, kas paredz pieprasīt Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram Kasparam Gerhardam skaidrojumu par izdoto rīkojumu Nr.1-2/7346, kurā tika pieprasīts apturēt Rēzeknes pilsētas domes 2016.gada 22. decembra lēmumu, būtību un tā izdošanas tiesisko pamatu.

Pilsētas mērs Aleksandrs Bartaševičs aicināja deputātus atbalstīt minēto ierosinājumu un lūgt paust tiesisko pamatojumu VARAM rīkojuma izdošanā.

Pašvaldību avīžu lietu skatīs Eiropas tiesā1

12.10.2017

Eiropas Cilvēktiesību tiesa (ECT) ierosinājusi lietu «SIA «Bauskas Dzīve» pret Latviju» pēc reģionālā laikraksta izdevēja sūdzības par Latvijas rīcību, ļaujot pašvaldībām izdot savus laikrakstus, kuri imitē neatkarīgu presi, informēja zvērinātu advokātu birojā «Sorainen», kas laikraksta izdevējam sniedz bezmaksas juridisko palīdzību.

Sūdzības pamatā ir Eiropas Cilvēktiesību konvencijas 10.pants, kas uzliek valstīm pienākumu neiejaukties vārda brīvības īstenošanā. Sūdzības iesniedzēji norāda, ka valstij ir jāatturas no jebkādām darbībām, kas nonivelē mediju lomu demokrātiskā sabiedrībā vai mazina mediju plurālismu.

Lētāka apkure - pasaka, ko nebeidz stāstīt 2

04.10.2017

Pienācis kārtējais rudens, gaisa temperatūra noslīdējusi līdz +5 grādiem. Vairums pilsētas iedzīvotāju ar nepacietību gaida, kad tiks pieslēgta apkure, dažos dzīvokļos istabas temperatūra pat nepārsniedz +15 un talkā tiek ņemti sildītāji, savukārt citi jau uztraucas par gaidāmo rēķinu.

Rēķins ir otra medaļas puse, ar kuru jārēķinās rudens-ziemas sezonā. Katrs siltumenerģijas patērētājs rēķinās, ka par savām vajadzībām nāksies maksāt diezgan lielu summu.

Kārtējais «Rēzeknes namsaimnieks» pārsteigums3

02.10.2017

2018.gada sākumā kārtējo reizi tiks paaugstināta „Rēzeknes namsaimnieks” maksa par daudzdzīvokļu māju apsaimniekošanu.

Iedzīvotājus, kuru mājas apkalpo „Rēzeknes namsaimnieks” (pašvaldības uzņēmuma vadītājs – Vjačeslavs Spičs), gaida pārsteigums – sadaļā „apsaimniekošana” tiks paaugstināta maksa.

Ministrs neatbalsta domes lēmumu 2

27.09.2017

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards aptur Rēzeknes pilsētas domes lēmumu par ēdināšanas izmaksu, jeb tā dēvētās vecāku maksas noteikšanu speciālajās pirmsskolas izglītības iestādēs. 

“Rēzeknes pilsētas domes rīcība, pieprasot vecākiem maksāt par bērnu ēdināšanu speciālajās pirmsskolas izglītības iestādēs, ir pilnīgi nepieņemama. Pirmkārt, tas ir nelikumīgi, otrkārt, viena no pašvaldības autonomajām funkcijām ir gādāt par iedzīvotāju izglītību, tajā skaitā arī par bērnu ēdināšanu speciālajās pirmskolas izglītības iestādēs, tāpēc esmu devis rīkojumu apturēt šo domes lēmumu,”
norāda Kaspars Gerhards. 

Kā Spičs māju siltināja. PAPILDINĀTS

20.09.2017

Uz redakciju atnāca kāds bijušais celtnieks, nu jau pensionārs. Atnāca, lai parunātu, kā pats teica, par “brīnumiem” Rēzeknes būvniecības jomā.

 “Vēsturē neiedziļināšos,” viesis apsolīja. Arī par to, kā tiek rīkoti konkursi par pašvaldības objektu būvniecību vai remontu, viņš nebija iecerējis runāt. Tēma esot sarežģīta, jo mūsu valsts veicina krāpšanos: kur tas redzēts,  ka informācija par konkursiem un konkursantiem ir slepena. Pie mums tā ir… Bet tā ir cita tēma citai reizei.

Lietavas sagādā galvassāpes iedzīvotājiem

24.08.2017

Kā liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra informācija, Latgalē turpinās lietavas, kas ir spēcīgākās šajā gadā.

Kopš trešdienas rīta Rēzeknē nolijuši 63 litri uz kvadrātmetru, kas ir tuvu visai mēneša normai, bet ceturtdien valsts austrumos nolīs vēl 20-50 litri uz kvadrātmetru, tādējādi kopējais nokrišņu daudzums kopš lietavu sākuma vietām būs ap simt litriem uz kvadrātmetru, kas ir aptuveni pusotra mēneša norma.

Mazās pilsētas lielie parādi2

18.08.2017

15.augustā Rēzeknes pilsētas domē norisinājās pilsētas priekšsēdētāja Aleksandra Bartaševiča preses konference, kura tika rīkota ar mērķi apspriest pilsētai aktuālus jautājumus.


Pirmā tēma, par kuru mērs runāja ar žurnālistiem, īsfilmu festivāls „Open place”, kas norit no 16.līdz 20.augustam.

Līdz oktobrim bez karstā ūdens

08.08.2017

AS «Rēzeknes Siltumtīkli» informē, ka veic pasākumus siltumpārvades efektivitātes paaugstinā- šanai Rēzeknes Centra rajona centralizētās siltumapgādes sistēmā N. Rancāna ielā, piesaistot Eiropas savienības Kohēzijas fonda līdzfinansējumu.

Starp labākajām skolām arī 6 Rēzeknes skolas

19.07.2017

2017. gada 18. jūlijā tika izziņotas Ata Kronvalda fonda veidotajā labāko "lielo" un "mazo" skolu reitingā iekļuvošās skolas. 


Ata Kronvalda fonds labākos skolu kolektīvus nosaka pēc to skolēnu sasniegumiem attiecīgā mācību gada mācību priekšmetu Valsts un atklātajās olimpiādēs, skolēnu Valsts zinātniski pētniecisko darbu konferencē un Valsts mēroga konkursos.

Padomi ģimenes ārstu streika laikā Rēzeknē

03.07.2017

Ņemot vērā Latvijas ģimenes ārstu asociācijas pieteikto protesta akciju no 3.jūlija plkst.12:00 Rēzeknes un tuvāko novadu iedzīvotāji nepieciešamības gadījumā varēs vērsties pie dežūrārstiem, zvanīt pa ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni, bet kritiskos gadījumos saukt Neatliekamo medicīnisko palīdzību.

Izmaiņas sabiedriskā transporta kustības shēmā

26.06.2017

Atsaucoties pilsētnieku lūgumam, tiek ieviestas izmaiņas “Rēzeknes satiksme” autobusu reisa Nr. 15 maršruta “Centrs – Blaumaņa iela – Rītausma” kustības shēmā.

Izmaiņas autobusu kustības grafikā no 1.jūnija

10.06.2017

No 1. jūnija SIA “Rēzeknes Satiksme” uz vasaras periodu ievieš izmaiņas pilsētas sabiedriskā transporta kustības grafikos. Tiks mainīti reisi “Rēzeknes Satiksmes” autobusu maršrutos Nr. 9 un Nr. 10., informē pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājs Kārlis Pozņakovs.

Maršrutā Nr. 10 uz vasaras periodu tiek atcelti reisi plkst. 11.35 un plkst. 14.04 no Blaumaņa ielas, kā arī plkst. 12.05 un plkst. 14.35 no Liepu ielas. Savukārt no pieturas “Blaumaņa iela” uz vasaras periodu tiek ieviests reiss plkst. 13.50, bet no pieturas “Liepu iela” – reiss plkst. 14.25.

Sākusies vasaras uzņemšana mācībām Valsts robežsardzes koledžā

06.06.2017

Valsts robežsardze aicina jauniešus, kuri ir Latvijas pilsoņi ar vidējo izglītību vecumā no 18 līdz 30 gadiem, no 2017.gada 1.jūnija līdz 21.jūlijam (ja vidējā izglītība iegūta līdz 2016.gadam) un no 2017.gada 1.jūlija līdz 21.jūlijam (ja vidējā izglītība iegūta 2017.gadā) pieteikties mācībām Valsts robežsardzes koledžā profesionālās tālākizglītības programmā "Robežapsardze", informē Valsts robežsardzes koledžas vadītāja palīdze Valentīna Terehova.

Rēzeknes mērs: 9.maijs ir ļoti svarīgi svētki22

11.05.2017

9.maijā LTV1 bija redzams raidījums 1:1, raidījuma vadītājs - žurnālists Gundars Rēders.

Priekšvēlēšanu duelī tikās Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas rektors Edmunds Teirumnieks un pašreizējais mērs Aleksandrs Bartaševičs

Iedzīvotāju skaits pilsētā samazinās, domē strādājošo - palielinās 1

25.04.2017

Latvijas Televīzijas (LTV) žurnālisti nesen publicēja datus par iedzīvotāju skaita izmaiņām, algām, nodarbinātību u.c. 9 Latvijas lielākajās pilsētās – Rīgā, Daugavpilī, Jelgavā, Jēkabpilī, Jūrmalā, Liepājā, Rēzeknē, Valmierā un Ventspilī.
 
Iedzīvotāju skaita pieaugums vērojams tikai Jūrmalā (plus 1,86%), pārējās pilsētās notika iedzīvotāju skaita samazinājums, Rēzeknē viskrasāk – četru gadu laikā samazinājums par 8,34%.
 

Izkalta Latgales kongresa simtgadei veltīta suvenīrmonēta1

10.04.2017

Rīgas monētu nams (uzņēmums ARS EVENT) ir uzsācis suvenīrmonētu kalšanu par godu Latgales kongresa simtgadei.


Monētas aversā ir redzams uzraksts: „Pirmais Latgales latviešu kongress. 1917. g. 26.-27. aprīlis.” Savukārt monētas centrā – aplis, ko veido trīs daļas, pašā centra viducī – Latvijas kontūra. 

Sāga par bezmaksas braukšanu noslēgusies

31.03.2017

Jau ziņojām, ka kārtējā Rēzeknes pilsētas domes sēdē, kas norisinājās 23. martā domes deputāti  kārtējo reizi apstiprināja grozījumus Rēzeknes pilsētas domes saistošajos noteikumos „Par braukšanas maksas atvieglojumiem Rēzeknes pilsētas sabiedriskajā transportā”.

 

Bezmaksas braukšanas sāgas turpinājums 1

24.03.2017

Kārtējā Rēzeknes pilsētas domes sēdē, kas norisinājās ceturtdien, 23. martā, domes deputāti apstiprināja grozījumus Rēzeknes pilsētas domes saistošajos noteikumos „Par braukšanas maksas atvieglojumiem Rēzeknes pilsētas sabiedriskajā transportā”, vienlaikus atceļot 9. martā apstiprinātos grozījumus šajos noteikumos.

Nebeidzamā sāga par bezmaksas braukšanu 1

15.03.2017

Sāga par bezmaksas braukšanu Rēzeknē turpinās. Portāls Rezekneszinas.lv aizrautīgi sekoja katram jaunam pavērsienam šajā projektā.

Nolēmām arī jums, lasītāji, atsvaidzināt atmiņu par to, kā tad īsti sākās šis stāsts.

Mediju eksperti par gaidāmajām vēlēšanām

02.03.2017

Ar joni tuvojas 3.jūnijs – datums, kad tiks vai nu nolemts vai izlemts Rēzeknes pilsētas un iedzīvotāju turpmākais attīstības plāns 4 gadiem.

Rēzeknē tiek izdoti gan vairāki laikraksti, ir gan interneta vietnes un radio, kur var iegūt informāciju par pilsētā notiekošo, tāpēc vēlējāmies noskaidrot šo mediju pārstāvju domas par to, vai pēc 3.jūnija mainīsies domes deputātu un domē pārstāvošo partiju sastāvs, kā arī, vai gaidāmo vēlēšanu rezultāts ietekmēs arī pilsētnieku dzīvi.

Opozīcijas deputāti atbalsta ASV karavīru nesodīšanu2

22.02.2017

Saeima ceturtdien, 16.februārī, konceptuāli atbalstīja likumprojektu, ar kuru plānots ratificēt Latvijas Republikas valdības un Amerikas Savienoto Valstu (ASV) valdības līgumu par sadarbību aizsardzības jomā. Ar līguma noslēgšanu Latvija arī daļēji atsakās no valstī esošo ASV karavīru sodīšanas Latvijas teritorijā par veiktajiem kriminālpārkāpumiem.

Par līguma ratificēšanu Saeimas sēdē nobalsoja 79, pret nobalsoja Jūlija Stepaņenko („Saskaņa”).

VID sāk pieņemt gada ienākumu deklarācijas

14.02.2017

Valsts ieņēmumu dienests (turpmāk – VID) vērš uzmanību, ka gada ienākumu deklarāciju par 2016. gadā gūtajiem ienākumiem šogad ne tikai elektroniski, bet arī papīra formātā būs iespējams iesniegt no 2017. gada  1. marta.

Tikai tad VID rīcībā būs visa darba devēju un citu ienākumu izmaksātāju iesniegta informācija, kas nepieciešama, lai varētu pilnvērtīgi apstrādāt iesniegtās deklarācijas un precīzi noteikt personai atmaksājamo iedzīvotāju ienākuma nodokļa pārmaksas summu.

Par Rēzeknieša karti 19

10.02.2017

No 13.februāra varēs pieteikties un sākt saņemt Rēzeknes iedzīvotāja karti un Rēzeknes skolnieka karti, karti skolēniem izdos skolās. 

Karte izmaksās 4 EUR un būs derīga 5 gadus, to var saņemt jebkurš, kuram deklarācijas vieta ir Rēzeknes pilsētā. Vairākām personu grupām (bērniem (pilsētas un novada, ja apmeklē izglītības iestādi pilsētā), skolēniem, personām, kas vecāks par 60 gadiem, invalīdiem, trūcīgām un maznodrošinātām personām, daudzbērnu ģimenēm) karte pirmo reizi tiks piešķirta bez maksas. 

Izmaiņas sociālajā jomā 2017.gadā

29.12.2016

Īstenojot valsts sociālo politiku darba, sociālās aizsardzības, bērnu tiesību aizsardzības, bērnu un ģimenes lietu, kā arī cilvēku ar invaliditāti vienlīdzīgu iespēju jomā, Labklājības ministrija (LM) informē par vairākām būtiskām izmaiņām, kas stāsies spēkā 2017. gadā. 

Nedēļas skaitlis
Siltumenerģijas tarifs rēzekniešiem samazināts par 0,28 EUR/MWh jeb 0,5 %.
Apspriest
Aptauja
Vai jūs esat saņēmis administratīvo sodu?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
"Saskaņieši" klusē
Namsaimniekā ir tāds "varonis" Šindlers kuram iedzīvotāju intereses neinteresē,viņa galvenais darbs ir īstenot plānus uzņēmumā,kurus Spīčs atbalsta.Pārkāpumu šiem kungiem namsaimniekā ir ļoti daudz. Sīkāk...
Kad darbu sāks slidotava?
Kad būs vaļā slidotava? Sīkāk...
Saeimā iesniedz pilsonisko iniciatīvu par Kopdzīves likumu
Santa! Protams, es neesmu Dievs, bet es zinu Dieva domas par šīm lietām. Laikam jau neesi nekad ieskatījusies Bībelē. Žēl. Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top